Bármilyen drámainak hangzik ez a kérdés, már nincs csattanó, ma már nem kell dönteni erről, sőt akár kombinálhatod is. Már nincs óriási különbség a két eljárás között, de a lehetőségek miatt a melír jóval elterjedtebb és népszerűbb. Az egyszínű festés kezd teljesen kikopni, a cél a minél természetesebb hatású hajszín, ami soha nem homogén a természetben sem. Professzionális termékek vannak, nem roncsolja a hajad, és ha ügyes a fodrászod, akár hónapokig sem kell felé nézned. (Sajnos :))
Egyik nap egy vendégem nekem szegezte a kérdést: ma már teljesen kiment a melír a divatból? Viccelsz? – kérdeztem, szinte már csak melírozunk. Csak a melír már messze nem a zebracsíkos fejet jelenti, ne az lebegjen a szemed előtt, hanem minél természetesebb színátúszásokat, többdimenziós színhatásokat, napszívta természetes hajat jelent.
A festés a haj egész felületét érinti, azaz az összes hajszálat, melírozásnál viszont csak bizonyos hajszálak kapnak új színt.
A festés sem kopott ki teljesen, de ma már a legriktább esetben festünk egyetlen színt, egyszerűen azért, mert nem lesz természetes hatása. Biztosan ti is láttok utcán, buszmegállóban a tövétől a végéig egyszínű, lehetőség szerint rikító, főként vörös vagy hidrogénszőke frizurákat, amelyekről kilométerről virít, hogy egy szép nagy tubus festéket kent otthon a hajára. Ettől óvakodjatok, parókahatása lesz tőle. A trendek miatt egyre kevésbé konkurenciája a profi fodrászatnak a drogériákban kapható festék, életidegen a homogén szín és messze nem annyira tartósak, mint a professzionális termékek. Szép átmeneteket nagyon nehéz otthon festeni.
A melír mellett szól az is, hogy ha jó a fodrászod és ügyesen választjátok a színeket, jóval ritkábban kell járni, mint korábban,
elég akár 2-3 havonta menni.
Festés esetén, az eredeti hajszínnél 2 árnyalattal világosabb vagy sötétebb színnél 4 hetente feltétlenül muszáj ismételni, egyébként nagyon csúnya, látható lenövés lesz. Nagyobb elköteleződést is jelent, melírnál nincs ilyen kontrasztos lenövés, akár egyszeri alkalommal is ki lehet próbálni az eredetihez hasonló színekkel.
Festésnél sem egy színt használunk, több harmonizáló színnel elérhető a természetes hatás. Ezeket fedésben használjuk, semmi esetre sem lesz csíkos a haj. Ha már őszül a hajad és szeretnéd eltüntetni az ősz szálakat, a tövét érdemes festetni, egyébként inkább melíroztatni.
A melír rengeteg lehetőséget ad, ha például vékonyszálú a hajad vagy nincs nagyon dús hajkoronád, a tövét érdemes sötétebbre, a szálak végét világosabbra melírozni –
ettől mélysége, dimenziója lesz a frizurádnak,
egészen más hatása lesz, mint például az egyszínű hajnak. Nagyon jól lehet játszani úgynevezett face framinggel, azaz az arc köré pár tincset lehet világosabbra vagy akár sötétebbre hagyni, ez csodálatos keretet tud adni az arcnak, kiemelve például a szem színét.
Akár festés, akár melír érdemes jó fodrászt választani, aki jó minőségű termékekkel dolgozik. Sajnos – főleg a magas bérleti díjak miatt – egyre több olyan hírt hallani a piacon, hogy bár a fodrászatban minőségi termékeket tesznek ki, valójában nem azokat használják és a márkás tubus valami egyszerű drogériás megoldást rejt. Bízd a hajad olyanra, akiben megbízol!
Szép napot!
Hegedűs Zoli
mesterfodrász-hairstylist
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: